pl by

+48 517 321 695

Home » ✞ Liturgia i modlitwa » Zaproszenie do nowenny

Zaproszenie do nowenny

Dnia 03 października 2018 roku, w Rzymie, rozpocznie się XV Zgromadzenie Ogólne Zwyczajnego Synodu Biskupów na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania”. Do tego wydarzenia powoli przygotowuje się zarówno Kościół powszechny, jak też lokalne wspólnoty zakonne i diecezjalne.

W proces przygotowania się do Synodu Powszechnego włącza się również Zakon Szkół Pobożnych. W tym celu Ojciec Generał Pedro Aguado zainicjował ideę Pijarskiego Synodu Młodych „Z Tobą+”. W liście, napisanym do przełożonych wyższych, wytłumaczył on cele tego Synodu. Pierwszy z nich brzmi: Promowanie w Zakonie synodalnego procesu refleksji, słuchania, modlitwy, celebracji i podejmowania decyzji dotyczących tematu wiary, młodzieży i rozeznawania powołania.   

Idąc po myśli Ojca Generała, proponujemy włączyć się w (…) promowanie w Zakonie synodalnego procesu (…) modlitwy poprzez odprawienie nowenny, poprzedzającej Powszechny Synod 2018 o młodzieży i w intencji Pijarskiego Synodu Młodych „Z Tobą+”. Nowenna trwać będzie 9 miesięcy, czyli od dnia 03.01.2018 do 03.10.2018 roku.

Każdy miesiąc nowenny – od stycznia do października – będzie miał swojego patrona. Natomiast tekst nowenny składać się będzie z 4 części: 1. Wprowadzenie; 2. Sylwetka patrona miesiąca; 3. Rozważanie Papieża; 4. Modlitwa ofiarowania nowenny.

Z całego tekstu nowenny skorzystać należy przynajmniej jeden raz w miesiącu: albo trzeciego dnia miesiąca (data rozpoczęcia Powszechnego Synodu), albo w innym dowolnie wybranym dniu. Natomiast sam tekst modlitwy ofiarowania nowenny można powtarzać w ciągu miesiąca częściej, nawet kilkakrotnie.     

Zapraszamy do włączenia się w modlitewne czuwanie, trwające 9 miesięcy, by duchowo przygotować się do wydarzenia, które w październiku 2018 roku przeżywać będzie Kościół powszechny, a wraz z nim – Zakon Szkół Pobożnych.   

Z wyrazami szacunku, Zespół redakcyjny strony calasanz24h.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o