pl by

+48 517 321 695

Home » ☸ Młodzi świętością » Nowenna przed Synodem

Nowenna przed Synodem

Miesiąc pierwszy.

Patron stycznia – święty Stanisław Kostka.

  1. Wprowadzenie

Zgodnie z decyzją Episkopatu Polski, 2018 rok ogłoszony został w Polsce jako Rok Świętego Stanisława Kostki. Dlatego patronem pierwszego miesiąca, rozpoczynającego nowennę poprzedzającą Synod 2018 o młodzieży, wybrany został święty Stanisław Kostka. Niech jego świadectwo życia i wstawiennictwo wypraszają młodzieży całego świata potrzebne łaski, by właściwie przygotować się i owocnie przeżyć poświęcony im Synod.      

 

  1. Sylwetka patrona miesiąca

Święty Stanisław Kostka urodził się w 1550 roku w Rostkowie na Mazowszu. Dnia 28 października 1567 roku został przyjęty do nowicjatu, który znajdował się przy kościele świętego Andrzeja w Rzymie, na Kwirynale. We wspomnienie świętego Wawrzyńca – 10 sierpnia – Stanisław napisał list do Matki Bożej z prośbą o wyjednanie mu łaski śmierci w święto Jej Wniebowzięcia. Po północy, dnia 15 sierpnia 1568 roku, przeszedł do wieczności, mając zaledwie 18 lat.

 

  1. Rozważanie Papieża Franciszka

Z listu Papieża Franciszka do młodzieży, napisanego dnia 13 stycznia 2017 roku:

Drodzy Młodzi! Z radością wam ogłaszam, że w październiku 2018 roku odbędzie się Synod Biskupów na temat «Młodzież, wiara i rozeznanie powołania». Chciałem, abyście wy byli w centrum uwagi, ponieważ zależy mi na was. Właśnie dzisiaj prezentowany jest dokument przygotowawczy, który powierzam również wam jako «kompas» na tej drodze. (…) W Krakowie na otwarciu ostatniego Światowego Dnia Młodzieży wiele razy was pytałem: «Czy sprawy można zmienić?»: A wy wołaliście razem gromkie «Tak». Ten okrzyk rodzi się z waszego młodego serca, które nie znosi niesprawiedliwości i nie może się ugiąć przed kulturą odrzucenia ani ulec globalizacji obojętności. Posłuchajcie tego wołania, które wznosi się z waszego wnętrza! Nawet gdy, jak prorok Jeremiasz, odczuwacie brak doświadczenia waszego młodego wieku, Bóg zachęca was, byście szli tam, gdzie On was posyła: «Nie lękaj się (…), bo jestem z tobą, by cię chronić» (Jr 1, 8). (…) Zatem także poprzez drogę tego Synodu ja i moi bracia biskupi chcemy stać się jeszcze bardziej «współtwórcami radości waszej» (2 Kor 1, 24). Zawierzam was Maryi z Nazaretu, młodej dziewczynie, takiej jak wy, na którą Bóg skierował swe spojrzenie pełne miłości – aby was wzięła za rękę i poprowadziła do radości pełnego i wielkodusznego «Oto jestem» (por. Łk 1, 38).

 

  1. Modlitwa ofiarowania nowenny

Panie Jezu Chryste, Synu Boga Żywego, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem. Pragnę ofiarować Tobie tę nowennę najpierw w intencjach Kościoła świętego i Papieża Franciszka. Przyjmij ją, Panie Jezu Chryste, także za tych wszystkich, którzy przygotowują Powszechny Synod na temat: „Młodzież, wiara i rozeznanie powołania” oraz Pijarski Synod Młodych „Z Tobą+” i za te młode osoby, które będą w tych Synodach uczestniczyć; jak również w intencji lokalnych Synodów Młodzieżowych, przygotowywanych i przeżywanych w różnych wspólnotach zakonnych i diecezjalnych na całym świecie. Ofiaruję Tobie, Panie Jezu Chryste, tę nowennę w intencji młodzieży całego świata, za ich rodziców, nauczycieli i wychowawców. Amen.  

Ojcze nasz…

3 Zdrowaś Maryjo…

Chwała Ojcu…

Święty Stanisławie Kostko, módl się za nami.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o