pl by

+48 517 321 695

Home » ☸ Młodzi świętością » Formularz mszalny na 08.03.

Formularz mszalny na 08.03.

8 marca

ŚWIĘTEGO FAUSTYNA MIGUEZA OD WCIELENIA, prezbitera
Wspomnienie

Święty Faustyn urodził się w miejscowości Xamiras (czyt. Szamiras), w Hiszpanii, w roku 1831. Wstąpił do Zakonu Pijarów i poświęcił się w nim wychowaniu dzieci i młodzieży. Jako niestrudzony badacz zastosował właściwości lecznicze roślin do krzepienia i leczenia chorych. Otwarty na po­trzeby swoich czasów, założył Instytut Kalasantyński Córek Boskiej Pasterki dla inte­gralnego wychowania kobiety, którą uważał za „duszę rodziny i społeczeństwa”. Zmarł w Getafe (czyt. Hetafe) w roku 1925.

Msza z tekstów wspólnych o wychowawcach lub msza wspólna o pasterzach, s. 31”, albo  o zakonnikach, s. 55” – 56”

ANTYFONA NA WEJŚCIE Mk 10, 14

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie * i nie przeszkadzajcie im, * do takich bowiem należy Królestwo Boże.

KOLEKTA

Boże, dawco wszelkiego dobra, który natchnąłeś Świętego Faustyna, kapłana, † do oddania się chrześcijańskiemu wychowaniu młodzieży i pokrzepianiu ubogich chorych, * spraw, abyśmy i my, naśladując jego przykład, stali się prawdziwymi uczniami Chrystusa Nauczyciela i Pasterza. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

MODLITWA NAD DARAMI

Panie, Boże przyjmij te dary, który lud Tobie oddany składa ku czci świętych, † i spraw, abyśmy przez udział w eucharystycznej Ofierze * stali się świadkami Twojej miłości. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 ANTYFONA NA KOMUNIĘ Mt 18, 3

Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, * nie wejdziecie do Królestwa niebieskiego.

MODLITWA PO KOMUNII

Wszechmogący Boże, niech święta Uczta udzieli nam nowej siły, * abyśmy za przykładem świętych, sercem i uczynkami ukazywali światło Twojej prawdy * Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o