pl by

+48 517 321 695

Home » ✞ Liturgia i modlitwa » 23-30.07.2018 Przyłącz się!

23-30.07.2018 Przyłącz się!

Zapraszamy, by dołączyć się do wspólnej modlitwy!

DO CAŁYCH SZKÓŁ POBOŻNYCH

ŁASKA I POKÓJ OD BOGA, NASZEGO OJCA

Drodzy Współbracia, za pośrednictwem niniejszego listu pragnę poinformować o decyzji Kongregacji Generalnej, która w całym Zakonie ogłasza TYDZIEŃ MODLITWY O POKÓJ I SPRAWIEDLIWOŚĆ W NIKARAGUI I KAMERUNIE w dniach od 23 do 30 lipca br.

Jest prawdą, że w dzisiejszym świecie istnieje wiele sytuacji trudnych, naznaczonych przemocą oraz brakiem sprawiedliwości i wolności. Tego rodzaju sytuacje wymagają modlitwy zanoszonej przez naśladowców Księcia Pokoju, którego narodziny zostały powitane pieśnią: „Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom Jego upodobania”, i którego pozdrowienie, wypowiedziane po zmartwychwstaniu, pozostaje na zawsze we wspólnocie chrześcijańskiej: „Pokój wam”.

Mając tego świadomość, wiemy także, że nasz Zakon w tych miesiącach przeżywa szczególnie trudne chwile w Nikaragui i Kamerunie. W Kamerunie od ponad dwóch lat mamy do czynienia z bardzo trudną sytuacją w anglojęzycznej części kraju, co spowodowało nawet konieczność przeniesienia naszego Junioratu. Także w Nikaragui bardzo trudno jest nam wypełniać codzienną posługę wychowawczą, biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej żyjemy, wiele ofiar śmiertelnych i napięć, które dotykają wszystkich. W obydwu krajach Kościół i pijarzy, pomimo trudności i cierpienia, starają się towarzyszyć ludziom, do których są posłani. Powinniśmy otaczać ich swoją modlitwą.

Z tej racji zapraszamy wszystkich do udziału w tygodniu modlitwy o POKÓJ i SPRAWIEDLIWOŚĆ w Nikaragui i Kamerunie. Ufając słowom Pana, który mówi: “o cokolwiek poprosicie Ojca w imię moje, da wam” (J 16, 23), prosimy, byście w czasie modlitwy osobistej i wspólnotowej oraz w codziennym sprawowaniu Eucharystii pamiętali o naszych współbraciach pijarach, którzy żyją i pracują w szczególnie trudnych warunkach.

Z braterskim pozdrowieniem dla wszystkich, O. Pedro Aguado SchP, Ojciec Generał

Rzym, 20 lipca 2018 r.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o