pl by

+48 517 321 695

Home » ☸ Młodzi świętością » 08.03. – Dzień św. Faustyna

08.03. – Dzień św. Faustyna

Dnia 08 marca 1925 roku Bóg wezwał świętego Faustyna, by cieszył się na wieki Jego miłością. Życie świętego prezbitera, pijara, założyciela dobiegło końca w otoczeniu sióstr, które codziennie przybywały do niego w odwiedziny.

W ostatnim dniu życia święty Faustyn około godziny jedenastej po raz ostatni wysłuchał Mszy świętej, stojąc na balkoniku. Następnie modlił się na różańcu. Miał go w rękach również przed godziną czternastą, gdy do jego pokoju wszedł ojciec Felipe Estévez, mając na sobie stułę. Właśnie on udzielił Faustynowi ostatnich sakramentów.    

Dnia 16 marca 1925 roku, w Sanlúcar de Barrameda, ojciec Juan Mármol wspominał świętego Faustyna następująco: „Jak wielu z nas miało to szczęście spędzić jakiś czas u jego boku, gdyż bardzo wielkim szczęściem jest przebywać u boku sprawiedliwego. Ileż rzeczy mogliśmy w nim podziwiać! To, jak panował nad sobą, bezgraniczna pokorę, niewyczerpana miłość bliźniego, jego wypełnione treścią słowa zawsze pełne namaszczenia, jego przyjazne ciepło, oddawanie swojego życia, żeby służyć i uszczęśliwiać wszystkich. Wreszcie jego dobroć, która odbijała się we wszystkim, co robił, i rozjaśniała jego czcigodne oblicze”.   

(Fragment z książki: Sacramento Galderón, W poszukiwaniu Bożej woli. Faustyn Miguez SP, Kraków 2017, s. 90-91).

Modlitwa

Boże, dawco wszelkiego dobra, który pobudziłeś świętego Faustyna, prezbitera, do chrześcijańskiego wychowania młodzieży i pokrzepienia ubogich chorych, spraw, abyśmy i my, naśladując jego przykład, stali się prawdziwymi uczniami Jezusa Chrystusa Nauczyciela  i Pasterza. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Święty Faustynie, módl się za nami. 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o