pl by

+48 517 321 695

Home » ☸ Młodzi świętością » 05.03. – 7. dzień nowenny

05.03. – 7. dzień nowenny

  1. Z biografii świętego Faustyna.

Sukces, jaki odniósł święty Faustyn przy badaniu wód, sprawił, że Dziekan Wydziału Medycznego poprosił go o przestudiowanie choroby jednego z profesorów uczelni, którego lekarze z Sewilli uznali za nieuleczalnie chorego. Zgodził się i wyznaczył kurację dla chorego Manuela Bedmar, który został późniejszym rektorem Sewilskiego Uniwersytetu. Rozgłos nowego sukcesu spowodował, że zwracano się do niego z prośbami o uleczenie ciężkich chorób.

Święty Faustyn oddał się głębszemu studiowaniu botaniki i terapeutycznych właściwości roślin, w których, jak uważał: „Opatrzność sama umieściła lekarstwo na choroby”. Na bazie ziół opracował leki, z których 12 zostało zarejestrowanych w Generalnym Departamencie Zdrowia w 1922 roku. Sprzedawano je w licznych aptekach.

Jednym z największych dzieł pozostawionym dla społeczeństwa tamtej epoki i wszystkich czasów jest Laboratorium Miguez w Getafe. To owoc odpowiedzi na powołanie i naukowych zdolności, jakimi obdarował Faustyna Bóg, które on rozwinął i wykorzystał dla wzbogacenia pozostałych. Przyjął to jako służbę dla ludzkości, zatem przyczynił się do wyzwolenia człowieka od cierpienia i choroby.

  1. Myśl świętego Faustyna:

Stawił się u mnie w tamtym czasie dziekan medycyny, prosząc w imieniu swoim i swoich kolegów z Sewilli, bym podjął się przestudiowania i leczenia choroby jednego z profesorów, na które sami nie zdołali znaleźć lekarstwa, a widząc, że dziwi mnie jego propozycja i że nie znałem się na tym, przed czym oni sami się wzbraniali, odpowiedział mi,  że kiedy tak znaczący sukces odniosłem w analizie i badaniu leczniczych właściwości wód z Sanlúcar, co tak wielu wcześniej podejmowało na próżno, mógłbym także osiągnąć to, o co mnie prosili. (zob. Summarium: Summarium Super Dubio, Proc-ord. Matriten, s. 259)

  1. Modlitwa

Boże, dawco wszelkiego dobra, który pobudziłeś świętego Faustyna, prezbitera, do chrześcijańskiego wychowania młodzieży i pokrzepienia ubogich chorych, spraw, abyśmy i my, naśladując jego przykład, stali się prawdziwymi uczniami Jezusa Chrystusa Nauczyciela  i Pasterza. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Ojcze nasz…, 3 Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

Święty Faustynie, módl się za nami. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o