pl by

+48 517 321 695

Home » ☸ Młodzi świętością » 02.03. – 4. dzień nowenny

02.03. – 4. dzień nowenny

  1. Z biografii świętego Faustyna.

Jako pijar, Faustyn posługiwał w szkołach pijarskich w: Guanabacoa na Kubie, św. Ferdynanda w Madrycie, Getafe (Madryt), Monforte de Lemos, Celanova (Orense), El Escorial i Sanlucar de Barrameda (Kadyks).

Był nauczycielem łaciny, historii, algebry, rolnictwa, fizyki i chemii, historii, przyrody, higieny oraz języka francuskiego. Wyróżnił się jako profesor nauk przyrodniczych.

W 1873 r. hiszpański rząd oddał w ręce pijarów klasztor El Escorial, w którym przez dwa lata Faustyn Míguez był bibliotekarzem. W latach 1875-1879 pełnił obowiązki rektora kolegium Monforte de Lemos (Lugo).

  1. Myśl świętego Faustyna:

Bóg jest wieczny i kocha nas od wieczności i aż po wieczność, i czyni nas szczęśliwymi teraz i na zawsze. Nigdy nie umiera ani nie słabnie Jego miłość, jaką ma do nas. Zawsze przyjazny, zawsze kochający; nigdy nie zapomina o swej miłości ani nie nuży się nami. Nieskończona moc nieskończonej miłości Boga do człowieka , którego stworzył na swój obraz i podobieństwo, to potężny powód miłości bez granic stworzenia do swojego Stwórcy. Czy mógł ukochać nas Bóg miłością gorętszą, czylszą, hojniejszą, silniejszą i bardziej stałą? (por. Pigretti M. Celia, Cartas del Siervo de Dios Faustino Miguez, Madryt 1985, list nr 15, 107 i 149).    

  1. Modlitwa

Boże, dawco wszelkiego dobra, który pobudziłeś świętego Faustyna, prezbitera, do chrześcijańskiego wychowania młodzieży i pokrzepienia ubogich chorych, spraw, abyśmy i my, naśladując jego przykład, stali się prawdziwymi uczniami Jezusa Chrystusa Nauczyciela  i Pasterza. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Ojcze nasz…, 3 Zdrowaś Maryjo…, Chwała Ojcu…

Święty Faustynie, módl się za nami. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o